matematyczni ryśliciele

WIZUALNY ŚWIAT MATEMATYKI

O nas

Projekt Matematyczni Ryśliciele znalazł się w gronie 15 najwyżej ocenionych projektów w kategorii klas 7-8 SP i Gimnazjum z 598 zgłoszonych do konkursu grantowego mPotęga Fundacji mBanku.

Projekt Matematyczni Ryśliciele – wizualny świat matematyki to zestaw metod i narzędzi pracy z uczniem mający na celu przede wszystkim poprawienie wizerunku najtrudniejszego przedmiotu w szkole oraz rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań matematycznych i wiary we własne możliwości intelektualne. 

Cały projekt podzielony został na 3 główne moduły. W pierwszym miesiącu pracy poprzez wycieczkę naukową do Świata Techniki w Ostravie ukażemy uczniom, że matematyka jest podstawą innych nauk i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wycieczka będzie inspiracją dla uczniów aby wyszukać w życiu codziennym nietypowych sytuacji, w których matematyka jest przydatna. Ponadto uczniowie będą wymyślać i drukować na drukarce 3D pomoce dydaktyczne potrzebne jako rekwizyty do filmików matematycznych. Kolejny miesiąc pracy będzie nastawiony na tworzenie filmików, które będą umieszczana na stronie internetowej. W tym miesiącu zostanie również zorganizowany konkurs na najciekawszy filmik matematyczny. 

Ostatni etap projektu to realizację głównego celu projektu – stworzenie i opracowanie autorskiej książki matematycznej o nazwie „Matematyczni Ryśliciele. Zestaw matematycznych szkico-notatek z zadaniami” Książka będzie składać się z ok 20 stron. Uczniowie wykorzystując metodę Sketchnotingu ukażą zagadnienia z podstawy programowej w innej, bardziej przystępnej dla uczniów formie, która zachęci uczniów do wysiłku intelektualnego. W kartach zadań znajdą się ponadto elementy oceniania kształtującego pozwalające uczniom na samoocenę. W książce oprócz zadań znajdą się również wzory matematyczne i graficzne przedstawienie najtrudniejszych zagadnień. Książka zostanie rozesłana do wszystkich szkół naszego powiatu oraz zostanie udostępniona na stronie internetowej stworzonej w trakcie projektu.Projekt realizuje:

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy

ul. Jana Pawła II 41a 

47-440 Nędza

tel. 32 410 24 35

zsgnedza@wp.pl

www.zsgnedza.szkolnastrona.pl
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich 

w Nędzy